Vůně jehličí

Stránky jsou tvořeny v prohlížeči IE v rozlišení 1280 x 960 Poslední aktualizace 16.září 2009

Tipy na výlety

 

Pustevny a radhošťský kraj - VÍTEJTE !

 

Pustevny -hotel

 lanovka
Pustevny - Trojanovice

Pustevny

 cesta na Čertův mlýn

Čertův mlýn - Martiňák

Kněhyně - vrchol

obec Bílá

Bílý kříž

Salajka - prales

Přehled na mapě

Popis tras

Červená značka: Rožnov pod Radhoštěm - Radhošť:
Trasa dlouhá osm kilometrů vede z výchozího bodu turistických cest u dolního mostu v Rožnově pod Radhoštěm, kolem Campingu Rožnov, po úbočí Černé hory (885 m.n.m.) až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště (1129 m.n.m.). Na konci výstupu se otevírá jedinečný rozhled. Při jasném počasí je možné pozorovat Oderské vrchy a Hrubý Jeseník, panoráma Pobyskydské pahorkatiny, Vsetínské vrchy a Javorníky, Strážovské vrchy i Malou Fatru, Slezské Beskydy, Choč a Roháče. Výstup na Radhošť patří ke středně náročným

 Modrá značka: Pustevny - Radhošť:

Dáte-li přednost cestování autobusem, dopraví Vás z Rožnova p.R. až na Pustevny. Taktéž autem je možno vyjet až na Pustevny. Nejzajímavější a rozhodně nejpohodlnější cestování na Pustevny zprostředkuje sedačková lanová dráha, jejížnástupní stanice je v Trojanovicích. Až na Radhošť kolem sochy Radegasta se však dostanete pouze na jediném dopravním prostředku a tím je kolo. V zimě Vám tento vrchol mohou pomoci zdolat běžky.

 

Trasa dlouhá čtyři kilometry vede z Pusteven (1018 m.n.m.) kolem vyhlídkového altánu Cyrilka a sochy pohanského boha Radegasta po hřebeni radhošťského masívu. Při výšlapu se otevírá pohled do Frenštátské kotliny, v dálce se rýsuje věž štramberského hradu Trúba, kopce Čertův mlýn (1207 m.n.m.), Kněhyně i nejvyšší beskydský vrchol Lysá hora (1323 m.n.m.), na jejímž vrcholu stojí věž vysílače. Trasa patří k nenáročným.

Zelená značka: Radhošť - Dolní Bečva nebo Ráztoka:

Před hotelem Radegast na vrcholu Radhoště křižuje hřebenovou cestu zelená turistická značka. Po ní lze sestoupit do obce Dolní Bečva a dále do Rožnova pod Radhoštěm (10 km), nebo na druhou stranu do údolí Ráztoka a do města Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Valašské muzeum v Přírodě

Dřevěné městečko

Dřevěné městečko

je nejstarším areálem Valašského muzea v přírodě.
Od roku 1925, kdy bylo poprvé otevřeno pro veřejnost, sem byly postupně přeneseny a znovu postaveny domy z rožnovského náměstí.

Valašská dědina

Valašská dědina

 

je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd.

Mlýnská dolina

Mlýnská dolina

 

je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. Byla otevřena v roce 1982.
V areálu je umístěna valcha, mlýn, pila, hamr a lisovna olejů. S výjimkou lisovny jsou všechny mechanismy poháněny vodní silou.